تبلیغات
گالری نقاشی فانوس - سبک نقاشی امپرسیونیسم
هنر دریچه ای است به سوی جهانی متفاوت
امپرسیونیسم انعکاس وبازتاب طبقه متوسط است.سلیقه و سرگرمیهای او.ساحل_مسابقات اسبدوانی_گردش در ییلاق_کافه ها_سالن های رقص و تئاتر موضوعات سبک امپرسیونیسم هستند.موضاعات مورد علاقه امپرسیونیسم نه اخلاقی است و نه سیاسی!بلکه موضوع مورد علاقه او فقط وفقط نور_رنگ و حرکت است.
در بیشتر تابلوهای امپرسیونیستی نه روی نقطه بخصوصی تاکید می شود ونه مرکزی برای جلب توجه وجود دارد.بلکه این نقاشی ها با سرعت وفی البداهه و در حد امکان با کم ترین تفکر و حسابگری پایان یافته اند.امپرسیونیست ها رنگهای خود را به سرعت و با حرکات منقطع قلم مو می گذاشتند و رنگهای متضاد را در کنار هم قرار میدادند.
نقاش با کمک ضربات قلم قادر بود معلوم بدارد که آبی تحت تابش نور خورشید نه تنها آبیست بلکه بازتابی از قرمز_نارنجی_بنفش و غیره را نیز در خود دارد.
امپرسیونیست ها مشتاق لحظه های کوتاه و زوردگذر بودند.موضوع کار آنها تغییرات نوری در لحظات گذرا و نقاشی در فضای آزاد است.امپرسیونیست ها با آثارشان نشان دادند که نور همه جا حضور دارد.همه جا نفوذ میکند_تپش دارد ورنگ چیزی نیست جز نور.
در ادامه سه اثر از نقاشان امپرسیونیست را برای شما عزیزان به نمایش  گذاشته ام.نوشته شده در تاریخ جمعه 9 مهر 1389 توسط مدیر وبلاگ
درباره وبلاگ
این وبلاگ برای نمایش و فروش آثار نقاشی و اطلاع رسانی در مورد هنر نقاشی تاسیس شده امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما عزیزان واقع شود.
باتشکر.
نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ