تبلیغات
گالری نقاشی فانوس - خلاقیت در نقاشی
هنر دریچه ای است به سوی جهانی متفاوت
وینسلا هومر گفته است برای کشیدن منظره ای موفق از دریا حتی کشیدن دو موج نیز کافیست!
طبیعت همیشه چیزهایی را که برای یک تابلو ارائه میدهد خیلی زیاد است بنابر این گاهی به جای اضافه کردن لازم است مقداری از آنها را حذف کنید.مثلا سعی نکنید تمام جنگل و یا کل بیشه ای را بکشید_در یک تابلو کشیدن چند درخت از یک جنگل کفایت میکند.
آسمان ممکن است مملو از ابر باشد ولی کشیدن دو یا سه تا از آنها که بزرگ میباشد کافیست!
میتوانید شکل ابرها را مطالعه کنید و از میان آنها آنرا که قشنگ تر است انتخاب نمائید.
از شناخت نترسید.ساده کردن همراه با شناخت است.درست همانطوری که در حذف بعضی چیزها آزادید در جابجا کردن عناصر منظره نیز به همان اندازه آزاد هستید!
میتوانید آنها را بزرگ ویا کوچک کنید و از طبیعت خام که در مقابل شماست طرح جدیدی به وجود آورید.اگر با تعداد زیادی درخت برخورد کردید که شکل و اندازه های متفاوتی دارند سعی کنید خودتان به آنها ترتیب دهید تا به صورت یک یا دو توده بزرگ در آیند که انبوه برگهاشان به صورت یک شکل بزرگ و یک یا دو شکل کوچک در آید.
اگر بعد از بارندگی است وقصد شما نمایش تمام گودالهای آب پراکنده ای که مثل شیشه های شکسته می باشند است_ آنها را به شکل چند گودال بزرگ نشان بدهید!
وقتی میخواهید از اشکال پراکنده یک کمپوزسیون مطلوب بسازید بهتر است کمی هم اغراق کنید.از اینکه درختان_صخره ها_ابرها و برکه ها را کمی بزرگ تر از حد طبیعیشان نشان بدهید نترسید!همچنین به خود آزادی بدهید که اشیاء دیگر را کوچک نمایش دهید تا با اشکال بزرگ و مهم رقابت کنند!
مجسمه سازان یونان قدیم ایده ای داشتند که امتحان آن در مورد نقاشی نیز دارای ارزش است
آنها میدانستند که نمی توانند مدلی پیدا کنند که سرتاسر بدنش دارای فرمی کامل باشد بنابر این از یک مدل برای پا_از مدل دیگر برای بالاتنه از مدل سوم برای بازوها و از مدل چهارم برای سر استفاده میکردند!تا اینکه از مجموعه اینها یک خدا یا الهه به وجود بیاورند. بهمین طریق شما ممکن است تنه یک درخت و شاخه و برگ درخت دیگر را دوست داشته باشید!ترکیب این دو درخت با هم هیچ اشکالی ندارد به شرط اینکه هر دو درخت از یک نوع باشند.شما حتی میتوانید رنگ منظره را نیز تغییر دهید.


                                                               کتاب : منظره سازی با رنگ روغن
                                                               اثر وندون بلیک                                       
نوشته شده در تاریخ شنبه 22 آبان 1389 توسط مدیر وبلاگ
درباره وبلاگ
این وبلاگ برای نمایش و فروش آثار نقاشی و اطلاع رسانی در مورد هنر نقاشی تاسیس شده امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما عزیزان واقع شود.
باتشکر.
نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ